Úvod > Aktuality > Autobusová doprava v době uzavírky Dvoreckého mostu

Autobusová doprava v době uzavírky Dvoreckého mostu

Kraj Vysočina rozhodl, že nejbližší zastávka pro naši obec a obce Jedlov a Mirošov bude Ježená/Dušejov rozcestí. Přes naši obec ke Dvoreckému rozcestí žádné autobusy zajíždět nemají z důvodu chybějícího prostoru pro otočení autobusu ve Dvorcích!

Nicméně se nám dnes podařilo vyjednat alternativu zajíždění některých spojů do horního Hubenova, kde je možnost volného otáčení autobusu. Na dolním Hubenově se autobus kolem obchodu neotočí.
Jedná se o celkem 3 spoje Hubenov-Jihlava a 3 spoje Jihlava-Hubenov. Funkční zastávkou bude vždy "Hubenov, Starý Hubenov" – zastávka směr Pelhřimov na státní silnici.

Hubenov – Jihlava:
  • 7:14-7:31
  • 12:47-13:06
  • 18:30-18:45

Jihlava – Hubenov:

• 11:00-11:15
  • 14:55-15:09
  • 16:35-16:48
Uveřejněné časy, prosím, berte prozatím orientačně. Jsou převzaty z nynější dopravy a není zde zohledněna uzavírka silnice. Nicméně počítejte, že v tyto časy bude autobus na Hubenově fungovat.

Všechny aktuální spoje v blízké době najdete na stránkách https://idos.idnes.cz/vlakyautobusymhdvse/spojeni/
Prosím, využívejte tyto stránky. Ostatní spoje budou fungovat pouze k zastávce Ježená/Dušejov rozcestí.

Tato situace by měla trvat do ukončení opravy kanalizace v obci Cejle. Tzn., bude-li dodržen termín oprav, naše vesnice nebude běžně obsluhována autobusovou dopravou do 15.5.2021. Poté by mělo dojít k obnově celé dopravy a autobusové linky budou mít objízdnou trasu přes Dvorce, Cejle a Kostelec a zpět.

Co se týče objízdných tras pro osobní automobily, bylo rozhodnuto, že budou moci jezdit přes obce Ježená, Vyskytná nad Jihlavou a Rantířov. Původně tomu tak být nemělo, takže jsme za tuto možnost velice rádi!

Chápu, že dohodnutá autobusová doprava nebude vyhovovat všem a proto Vás žádám, domluvte se s občany, ať už z Hubenova, Jedlova či Mirošova, kteří mají automobily a jezdí pravidelně do a z Jihlavy, na spolujízdě. Autem jezdí hodně lidí a věřím, že každý rád pomůže v těchto nelehkých časech.

Pevné nervy všem a hezký zbytek dne! ????