Úvod > Aktuality > Školní autobus do Dušejova

Školní autobus do Dušejova

Jelikož dochází k otevírání škol, byla na Kraj podána žádost, aby byl zřízen školní autobus do Dušejova. Této žádosti bylo vyhověno. Nebylo však vyhověno, aby autobus zajížděl až na dolní Hubenov. Pořád tedy stále platí, že funkční zastávka bude pouze na horním Hubenově. Pro školní autobus klasicky ale platí, že bude stavět v obci - "Starý Hubenov, obec". Školní autobus bude na obci stavět v čase 6:58 hod. ZDE přikládám nový výlukový jízdní řád.

Na Kraj byla též podána žádost o přidání dvou spojů, a sice cca 4:50 směr Hubenov - Jihlava a cca 18:40 směr Jihlava - Hubenov. Této žádosti Kraj nevyhověl.

Oprava kanalizace v obci Cejle probíhají dle harmonogramu a bude dokončena ve slíbený termín 15.5.2021. Po tomto datu tedy dojde k obnovení všech spojů přes naši obec, jak tomu bylo Krajem slíbeno.

Co se týče autobusů, které projíždí obcí až ke Dvoreckému rozcestí, na to mi Kraj odpověděl tím, že se jedná o spoje, které smluvně zařídily České Dráhy. Tyto spoje mají jasně dané zastávky a nemohou zastavovat nikde jinde. Nelze tedy se vozit těmito spoji.